Aleron Neo 5 mg utasítás

Elemzések

orvosi kezelésre

Raktár lіkarskogo zasobu:

dyucha cista: levocetirizin;

1 tabletta, amely megszabadítja a levocetirizin digidro-kloridot 5 mg;

további szavak: laktóz-monohidrát, mikrokristályos cellulóz, magnézium-sztearát;

burkolat: Opary ® white (hipromellóz, polietilénglikol (PEG 4000), titán-dioxid).

Likarska forma. Tabletta, vkritі plіvkovoj shell.

Ovális, bikonvex tabletta, fehér vagy akár a fehér színű fehér bevonat belsejében, egyik oldalán „L9CZ” kóddal, felülről „5” betűvel.

Név і mіstsenozhenzhennaya virobnik. Rottendorf Pharma GmbH, Nimechchina.

Vidovidny a realizatsii tárcsázásához: Sinton Іspanіya S. El., Spanyolország Kastelo 1 Poligono Las Salinas 08830 Sant Boі de Lobregat.

Pályázó Aktavis group AT, Izland.

Reyk’yavіkurvegur 76-78, 220 Hafnarfjordur, Izland.

Farmakoterápiás csoport. Antihisztaminok a szisztémás sztázishoz. Pohіdnі pіperazinu. PBX kód: R06A E09.

A levocetirizin a cetirizin lobooptikai optikai izomerje, a hidroxizin aktív metabolitja és a perifériás H szelektív antagonista.1-receptor. Az Aleron Neo kétszeresen kisebb adagokban osztva a racém cetirizinnel a nagy szelektivitás érdekében, egy jobb és triviális hang jóváhagyásával H1-receptor. A gyógyszer jó behatolást mutat a shkiru-ban, és terápiás koncentrációban felhalmozódik.

Aleron Neo vibro blokk є perifériás H1-receptorok, nem vplyvayuyuchi, amikor az interneten van, közel a receptor szerkezetéhez (M-holіnerchnichnі, Höt-adrenerg). Hisztamin krém, Aleron Neo javítja az allergia és gyulladáscsökkentő hatást: a veszélyes membránok stabil membránjai; adhézió és kemotaxis eozinofília; az adhéziós molekulák expressziója, az alacsony vérlemezkeszám aktív tényező, az IgE dudor látható, a prosztaglandin D2 és a leukémia C 4. Az Aleron még mindig nagyon tiszta, csak kevés krónikus allergiás betegségek esetén.

A levocetirizin allergiás reakció hideg kiömlések esetén, alacsonyabb hörgőszűkület esetén hörgő asztmában. Az Aleron Neo nem mozgatja a központi idegrendszert, és nem javítja a kardiotoxicitást.

Orális alkalmazás után a levocetirizin gyorsan felszívódik. Zv’yazuvannya plazma plazma 90% -ra válik, az eloszlási térfogat - 0,41 l / kg. Oskіlki Aleron Neo є aktív metabolit, nincs szükség primer anyagcserére a májban. A levocetirizin másodlagos metabolizmusának lépése az embernél kevesebb, mint az adag 14% -a. A plazma maximális koncentrációját 48 hvilin szakaszon lehet elérni. A gyógyszer biológiai hozzáférhetősége 97,03% lesz.

A metabolizmus előtt a citokróm P rendszer nem gyógyul 450. A metabolizmus fő kapuja az oxidáció, a glükóz, a taurin és a glutation felvétele, a merkaptursav jóváhagyásával, amely keresztmetszetben látható (85,4%)..

A videó Aleron Neo plazmával történő kitöltésének időszaka körülbelül 7 éves lesz, miközben a gyógyszer aktivitása a szövetekben 32 évig megmarad. Ezt a receptorok egyszerű hangzása magyarázza..

A torlódás jelzése.

- Tünetmentes lіkuvannya alerіnіh rіnіtіv, beleértve a tіlіrіchnykh allerііnі rіnіtіv számát;

- Krónikus és idiopátiás kropiv’yanka;

Érzékenység a levocetirizinnel szemben, a legfrissebb piperazin, valamint a gyógyszer fennmaradó komponensei iránt; krónikus nirkovo deficiencia formája (a lények elszaporodása is

Csűrőkormány

Az Aleron tabletta (Aleron neo) a legújabb fejlesztések hatékony antihisztamin.

A gyógyszert az allergiák minden formájának szisztémás kezelésére írják elő. Gyulladásgátló, exudatív és antipruritikus hatással rendelkezik, miközben leállítja a hisztamintermelést a betegben. Egy innovatív gyógyszernek van egy speciális kémiai összetétele, amely csak az allergia tüneteit érinti, anélkül, hogy a test egészét gátolja. A gyógyszer hatóanyaga a levocetrizin, amely a hidroxin származéka.

Az antihisztamin részletes leírása azt jelenti, hogy az allergiákhoz alkalmazott gyógyszer nem befolyásolja az idegvégződéseket, és nem képes az idegreakciók gátlására és a figyelem elvesztésére. Az ezt az eszközt használó betegek áttekintése azt mutatja, hogy az Aleron nem okoz álmosságot, nem befolyásolja negatívan a belső szerveket, beleértve a májat és a szívet.

Kiadási forma és összetétel

Az Aleront bevont tablettákban gyártják (10 darab buborékcsomagolásban, 1 vagy 3 buborékcsomagolás kartoncsomagolásban).

A gyógyszer hatóanyaga a levocetirizin (a cetirizin R-enantiomerje, a hidroxizin aktív származéka).

1 bevont tabletta: 5 mg levocetirizin-dihidrokloridot, segédanyagokat, beleértve a laktóz-monohidrátot.

gyógyszerészeti hatás

Antiallergikus szer, amely a harmadik generáció antihisztaminok csoportjába tartozik. Az Aleron hatóanyaga, a levocetirizin, a cetirizin R-enantiomerje. Ez az anyag a hidroxizin aktív származéka. A gyógyszer bőrgyulladáscsökkentő, allergiaellenes, exudatív és gyulladásgátló hatást fejti ki a testet. A antihisztamin kifejezett hatása szintén megfigyelhető. A levocetirizin blokkolja a perifériás H1-hisztamin receptorokat, és nem engedélyezi a hisztamin felszabadulását a hízósejt membránok stabilizálása miatt. Megfigyelhető a levocetirizin magas szelektivitása a H1-hisztamin receptorokhoz képest, kifejezett blokkoló hatásuk ezekkel szemben.

A gyógyszer nincs hatással a szerotonin és az M-kolinerg receptorokra. A klinikai hatások eléréséhez a levocetirizinnek a cetirizinnel szembeni mennyiségének fele elegendő, mivel a levocetirizin kifejezettebben kapcsolódik a receptorokhoz. A gyógyszer hatása alatt csökken a kemokinek és a gyulladást elősegítő citokinek termelése, gátolódik a kemotaxis és az eozinofilek adhéziója, gátolódnak az adhéziós molekulák expressziója. A levocetirizin hatására a hisztamin, a prosztaglandin D2 és a C4 leukotrién IgE-függő szekréciója csökken. A gyógyszer lenyomja a bőrt és a thrombocytákat aktiváló faktort..

Ennek eredményeként az Aleron tabletta jelentősen enyhíti a különféle allergiás reakciók súlyosságát (ideértve az allergiás rhinitist is). Az emberek, akik szezonális allergiától szenvednek, ezt a gyógyszert használhatják az allergiás megnyilvánulások megelőzésére. Az eszköz hatásos a hideg csalánkiütés megnyilvánulásain, hörgő asztmában. Ugyanakkor a levocetirizin nem gátolja a központi idegrendszert, nem érinti toxikusan a szívét.

farmakokinetikája

Orális alkalmazás után a levocetirizin jól felszívódik a gyomor-bélrendszerből. Az evés szinte nem befolyásolja a gyógyszer felszívódásának mértékét, de kissé csökkenti annak sebességét.

A levocetirizint a magas biológiai hozzáférhetőség jellemzi - akár 100% -ig, a plazmafehérjékhez való kötődés pedig - akár 90% -ig. A maximális plazmakoncentráció az Aleron bevétele után eléri a 0,9–1 órát. Behatol az anyatejbe.

A citokróm P450 rendszer nem vesz részt a levocetirizin metabolizmusában. A gyógyszer jelentéktelen részét a májban O-dealkiláció útján metabolizálják, és inaktív metabolitot képeznek..

A kiválasztást főként a vesék végzik (az alkalmazott Aleron adag akár 86% -áig), és csak kis része ürül a bélben (körülbelül 13%). A felezési idő 7–10 óra, a gyógyszer 96 órán belül teljesen eliminálódik a testből.Károsodott veseműködésű (kreatinin-clearance

Amikor elkezdtem allergiát venni az allergiás tünetek miatt (szezonálisak, orrból folynak, folyamatosan tüsszögnek, a szemem vízben), napi egy tabletta, az allergia elmúlt, de aztán rájöttem, hogy sok vizet iszok, állandóan megkeményít, a számatban. a cukor sivatag emellett éjjel rosszul aludni kezdett. Nem tudom, hogy ennek oka a tabletták vagy valami más - e, de amikor abbahagytam a szedést, egy hét alatt minden visszatért az előző állapotába. Ezért már nem veszem őket, mellékhatásaim vannak ezeknek a tablettáknak

Aileron neo használati útmutató

UTASÍTÁS
a pénzeszközök felhasználásáról

Aileron neo

Kiadási forma

Pills

Antiallergiás gyógyszer. Ez a cetirizin aktív R-enantiomerjét tartalmazza, amely a hisztamin antagonisták csoportjába tartozik. Hatása annak köszönhető, hogy blokkolják a hisztamin (h1) receptorokat. Befolyásolja az allergia kialakulásának hisztamin-függő szakaszát, csökkenti az érrendszer permeabilitását, az eozinofilek vándorlását, korlátozza az egyéb gyulladásos mediátorok felszabadulását. A gyógyszer megakadályozza az allergia kialakulását vagy megkönnyíti az allergia kialakulását, enyhítve a viszketést, duzzanatot, bőrpírot és egyéb megnyilvánulásait..

Jelzések

Az Aleron Neo-t tüneti kezelésre (a manifesztációk kiküszöbölésére) írják elő:

- egész évben fennálló (tartós) allergiás nátha, orrdugulással, tüsszentéssel, orrfolyással (vizes kisülés), kihúzással, kötőhártya-vörösvéssel;

- szezonális (időszakos) allergiás rhinitis (szénanátha, széna láz);

- HIC (krónikus idiopátiás csalánkiütés);

- allergiás dermatózis, viszketéssel, kiütésekkel.

Ellenjavallatok

Ne használja az Aleron Neo-t:

- a levocetirizint, valamint a gyógyszer bármely más alkotórészét érintő intoleranciával (lásd a tájékoztatót a betegtájékoztatóban);

- piperazin-származékokkal szembeni intolerancia;

- krónikus vesebetegségben az IV (terminális) stádiumban.

Terhesség és szoptatás

Az Aleron Neo-t nem írják elő terhes és szoptató anyák számára (a cetirizin átjut a tejbe).

Fogalmazás

Hatóanyag: levocetirizin;

1 tabletta 5 mg levocetirizin-dihidrokloridot tartalmaz;

segédanyagok: laktóz, mikrokristályos cellulóz, magnézium-sztearát;

héj: Opadry ® fehér - hipromellóz, titán-dioxid (E 171), polietilénglikol (PEG 400).

Adagolás és adminisztráció

A tablettákat szájon át kell bevenni (nyelni). A tabletták élelmiszertől függetlenek.

Szabványos adagolás: felnőtteknek, 6 évesnél idősebb gyermekeknek 5 mg (egy tabletta) felírása naponta egyszer 1x

A maximális napi adag 10 mg (2 tabletta).

A használat időtartama az indikációktól függ. A kezelést a tünetek megszűnésével leállítják.

Állandó folyamat esetén az allergénekkel való érintkezés ideje alatt folyamatos terápiát lehet előírni. A betegség krónikus formáiban a kezelés időtartama legfeljebb egy év lehet..

Mellékhatások

Lehetséges fejfájás, álmosság, fáradtság, gyengeség, szívdobogás, látáskárosodás; túlérzékenység, beleértve az anafilaxiát, angioödémát, viszketést, bőrkiütés, csalánkiütés, légszomj, szájszárazság, hányinger, súlygyarapodás, hasi fájdalom, májfunkciós tesztek változásai.

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel

A levocetirizinnel végzett vizsgálatok nem mutattak ki semmilyen kölcsönhatást a pszeudoefedrin, tagamet, ketokonazol, eritromicin, azitromicin, glipizid és diazepam egyidejű alkalmazásával. A kreatinin-clearance enyhe csökkenését (16%) figyelték meg a teofillin ismételt alkalmazásával (napi egyszeri 400 mg). Terápiás adagokban történő alkalmazás esetén nincs bizonyíték a fokozott nyugtató hatásról. Mindazonáltal tanácsos tartózkodni a nyugtatók használatától a kezelés alatt. A levocetirizin nem fokozza az alkohol hatásait.

Overdose

A túladagolás tünetei között szerepelhet álmosság felnőtteknél és túladagolás, amelyet gyermekeknél álmosság követ. A levocetirizinnek nincs specifikus ellenszere. Túladagolás esetén tüneti és szupportív terápia javasolt, gyomormosás. A hemodialízis nem hatékony.

Tárolási feltételek

Az eredeti csomagolásban legfeljebb 25 ° C-on tárolandó. Gyermekek elől elzárva tartandó.

Aleron neo - használati utasítás, analógok, összetétele, javallatok

A gyógyszerről:

Antihisztamin szisztémás alkalmazásra.

Javallatok és adagolás:

Szezonális és évelő allergiás kötőhártya-gyulladás, szezonális és tartósan fennálló allergiás nátha, ekcéma, krónikus idiopátiás urticaria, allergiás dermatitisz, bőrviszketés, kontakt dermatitis, atópiás dermatitisz, bőrgyulladásos dermatózisok komplex kezelésében (krónikus ekcéma, allergiás allergiás kontaktallergia), allergiák, allergia drogokra és más allergénekre (pollen, állati szőr, por).

A fertőző allergiás hörgő asztma komplex kezelésében.

Angioneurotikus ödéma. Komplex terápia olyan gyógyszerekkel, amelyeknek magas az allergiás kockázata (antibiotikumok, oltások, szérumok).

A gyógyszert felnőttek és 6 évesnél idősebb gyermekek kezelésére használják. A gyógyszert szájon át kell bevenni megfelelő mennyiségű vízzel. A gyógyszer dózisát és a kezelési időtartamát a kezelő orvos az egyes betegekre külön-külön határozza meg.

Általában 1 tablettát írnak fel a gyógyszerből, naponta egyszer.

Felnőtteknél a gyógyszer maximális adagja 10 mg (2 tabletta) naponta.

A kezelési időtartam a betegség jellegétől függ, általában rövid ideig tartó érintkezésben egy allergéntel, a gyógyszert ajánlott 7 napon belül bevenni, szénanátha 3-6 hétig. Szükség esetén a kezelési idő 6 hónapra meghosszabbítható.

Veseelégtelenségben szenvedő betegeknek a dózist módosítani kell. Tehát, ha a kreatinin-clearance kisebb, mint 50 ml / perc, javasoljuk, hogy írjon fel egy gyógyszertablettát 48 óránként egyszer, kreatinin-clearance-nél kevesebb mint 30 ml / perc - 1 tablettát a gyógyszerből, 72 óránként egyszer. Károsodott vesefunkciójú és 10 ml / percnél kisebb kreatinin-clearance-es betegeknek nem javasolt az Aleron felírása.

A károsodott májfunkciójú betegeknek történő felíráskor a dózis módosítása nem szükséges.

túladagolás:

A betegek túlzott dózisának bevételekor az álmosság vagy túladagolás kialakulását figyelték meg, amelyet az álmosság váltott fel.

Nincs specifikus antidotum. Túladagolás esetén a gyomormosás, az enterosorbens beadása és a tüneti kezelés javasolt.

A hemodialízis és a peritoneális dialízis nem hatékony.

Mellékhatások:

A gyógyszert a betegek általában jól tolerálják, azonban egyes esetekben ezeket a mellékhatásokat a levocetirizin alkalmazásakor észlelték:

A központi idegrendszertől: szédülés, fejfájás, fáradtság, álmatlanság, álmosság

Az emésztőrendszerből: hányinger, hányás, szájszárazság, megnövekedett étvágy, fájdalom az epigasztrikus régióban, a májfunkciós tesztek változásai

Egyéb: tachikardia, látáskárosodás, orrvérzés

A levocetirizinnel szemben túlérzékeny betegeknél a gyógyszer használata bőrviszketés, kiütés, csalánkiütés, anafilaxia, Quincke ödéma és légszomj kialakulását mutatta ki..

Ellenjavallatok:

Megnövelt egyéni érzékenység a gyógyszer és a piperazin-származékok összetevőivel szemben

Súlyos veseelégtelenség (kreatinin-clearance kisebb, mint 10 ml / perc);

Galaktóz intolerancia, csökkent glükóz és galaktóz felszívódás

Gyermekek életkora 6 éves korig (ehhez az adagolási formahoz)

A gyógyszert óvatosan írják elő terhesség és szoptatás ideje alatt.

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel és alkohollal:

Nem találtunk interakciót a levocetirizin és a citokróm P450 rendszerrel társult gyógyszerek (ketokonazol, eritromicin, azitromicin, diazepám) egyidejű alkalmazásával, azonban a többszörös felhasználású teofillin kissé csökkentheti a levócetirizin clearance-ét..

Az Aleron gyógyszer és nyugtatók egyidejű alkalmazása nem javasolt..

A levocetirizin egyidejű használata nem javítja az etanol hatását.

Összetétel és tulajdonságok:

Hatóanyag: levocetirizin;

1 tabletta 5 mg levocetirizin-dihidrokloridot tartalmaz;

segédanyagok: laktóz, mikrokristályos cellulóz, magnézium-sztearát;

héj: Opadry ® fehér - hipromellóz, titán-dioxid (E 171), polietilénglikol (PEG 400).

Az Aleron hatóanyagot a levocetirizint, a cetirizin R-enantiomerjét tartalmazza, amely a hidroxizin aktív származéka. Az Aleron antiallergén, antipruritikus, gyulladásgátló és exudatív hatással rendelkezik. Ezen felül a gyógyszernek kifejezett antihisztamin hatása van. A gyógyszer hatásmechanizmusa összefügg azzal a képességgel, hogy blokkolja a perifériás H1-hisztamin receptorokat, és gátolja a hisztamin felszabadulását az árbocsejt-membránok stabilizálása miatt. A levocetirizin nagy szelektivitással rendelkezik a H1-hisztamin receptorok iránt, kifejezett blokkoló hatásuk van rájuk, a gyógyszer nem befolyásolja az M-kolinerg és szerotonin receptorokat, valamint az adrenerg receptorokat (amelyek szerkezete közel áll a H1-hisztamin receptorokhoz). Meg kell jegyezni, hogy a levocetirizin terápiás hatásának eléréséhez a felét annyit kell használni, mint a cetirizint, ennek oka az a tény, hogy a levocetirizin stabilabb kapcsolatot képes kialakítani a receptorokkal. A gyógyszer alkalmazásakor csökkent a proinflammatorikus citokinek és kemokinek felszabadulása, a kemotaxis és az eozinofil adhézió gátlása, valamint az adhéziós molekulák expressziója. A levocetirizin elősegíti a hisztamin, a leukotrién C4 és a prosztaglandin D2 IgE-függő szekréciójának csökkentését, emellett a gyógyszer gátolja a bőr trombocita-aktiváló faktorát. A test ilyen változásai miatt a levocetirizin megkönnyíti a különféle allergiás reakciók (beleértve az allergiás rhinitist) lefolyását, és szezonális allergiák esetén megelőző intézkedésként alkalmazható az allergiás reakciók kialakulásának megelőzésére. Megállapítottuk a gyógyszer hatékonyságát is hideg urticaria és hörgő asztma rohamok esetén. A korábbi generációk antiallergikus gyógyszereivel ellentétben a levocetirizinnek nincs depressziós hatása a központi idegrendszerre. A levocetirizinnek nincs toxikus hatása a szívre..

Filmtabletta.

Tárolja száraz, sötét helyen, legfeljebb 25 ° C-on.

Aileron használati utasítás

A különféle típusú allergiás reakciók megnyilvánulásainak kiküszöbölésére az allergusok gyakran írják fel az Aleron gyógyszert.

Ez a gyógyszer a harmadik generációs antihisztaminokhoz tartozik, és ezért jelentéktelen mellékhatások és ellenjavallatok csoportja.

Hatóanyag

Az Aleron gyógyszer fő terápiás komponense a levocetirizin, amely a cetirizin R-enantiomerje.

A levocetirizin a hisztamin receptorok blokkolója, ezért anti-allergiás.

Kiadási forma

Az Aleron bevont tabletta formájában kapható. Minden tabletta 5 mg fő hatóanyagot tartalmaz. A csomag 10 vagy 30 tabletta lehet.

gyógyszerészeti hatás

  • Az allergiaellenes;
  • Gyulladáscsökkentő;
  • Antiexudative;
  • antipruritic;
  • Kimondott antihisztamin hatás a testre.

Az Aleron antiallergikus hatásmechanizmusa kapcsolódik a levocetirizin azon képességéhez, hogy blokkolja a H1-hisztamin perifériás receptorokat.

A gyógyszer stabilizálja a hízósejt membránokat is, ezáltal gátolja a hisztamin felszabadulását..

A H1-hisztamin receptorokra hatva a levocetirizin ugyanakkor nem befolyásolja a szerotonint,

M-kolinerg receptorok és adrenerg receptorok.

Az allergiák kezelésében a kívánt terápiás hatás elérése érdekében a levocetirizinnek csaknem felére van szüksége a széles körben alkalmazott cetirizinnel összehasonlítva..

Ennek oka az a tény, hogy a levocetirizin stabilabb kapcsolatot létesít a hisztamin receptorokkal..

Az Aileron felhordása után a következő hatások is megfigyelhetők:

  • Csökkent a gyulladást elősegítő kemokinek és citokinek felszabadulása;
  • Az eozinofil aktivitás elnyomódik;
  • A hisztamin és a leukotrién IgE-függő szekréciója csökken;
  • A vérlemezke-aktiváló bőrfaktor gátolva van.

Az Aleron szedése után bekövetkező változások megkönnyítik a különféle típusú allergiás reakciók áramlását, ideértve az allergiás rhinitis tüneteinek gyors megszüntetését is..

Időszakos allergiák esetén az Aleron profilaktikusan használható, ebben az esetben a gyógyszer megakadályozza az intolerancia kialakulását..

A gyógyszer jó hatékonysága az asztma rohamok enyhítésében és a hideg allergia esetén.

Az Aleron, mint harmadik generációs antihisztamin gyógyszer, megfosztva van a központi idegrendszert lenyomó és kardiotoxikus hatástól.

Orális alkalmazás esetén a gyógyszer összetevői jól felszívódnak az emésztőrendszerben, az élelmiszer lenyelése nem befolyásolja a levocetirizin felszívódását, azonban kissé meghosszabbíthatja a gyógyszer teljes felszívódásának idejét..

Orális alkalmazás esetén az Aileron biohasznosulása eléri a 100% -ot. A plazmában a maximális koncentrációt egy órával az alkalmazás után meghatározzuk.

A gyógyszer összetevői átjutnak az anyatejbe. A levocetirizin kis százaléka a májban inaktív metabolittá alakul.

A gyógyszer felezési ideje 7-10 óra, a levocetirizin 4 nap alatt elhagyja a testet.

Az Aileron komponenseinek kiválasztása elsősorban a vesén keresztül történik.

Felhasználási indikációk

Az Aleront gyógyászati ​​és profilaktikus szerként írják elő akut és krónikus allergiák esetén.

A gyógyszert felírták:

  • Allergiás nátha és kötőhártya-gyulladás. Az Aleron alkalmas mind szezonális, mind egész éven át tartó allergia kezelésére;
  • Szénanátha (tüsszentési rohamok);
  • Urticaria. Az Aileron-t sikeresen alkalmazták krónikus idiopátiás csalánkiütéses betegek kezelésére is;
  • Quincke ödéma;
  • Allergiás dermatózisok súlyos viszketéssel, bőrkiütésekkel, égéssel. Az Aleron felhasználható az allergia tüneteinek kiküszöbölésére a bőrről és a nyálkahártyáról.

Az alkalmazás módja

Az Aileron felnőtt betegek számára íródik fel, gyermekeik kezelésére hat évtől kezdve.

Az Aleront szájon át kell venni, azaz szájon át, a gyógyszert elegendő mennyiségű tiszta vízzel le kell mosni.

A teljes kezelés időtartamát és az adagolást az orvos határozza meg minden allergiás reakcióval rendelkező betegnél.

A szokásos adag egy tabletta, amelyet naponta egyszer kell bevenni. Felnőtt betegek súlyos allergiája esetén az adagot két tablettára lehet növelni..

Az allergénkel való rövid érintkezés után a teljes kezelés ideje 7 nap.

Szezonális lázban szenvedő betegek kezelésére 3-6 hétig írják elő a gyógyszert. Ha szükséges, a kezelés időtartamát 6 hónapra állítják be.

Súlyos veseelégtelenségben szenvedő betegeknél a gyógyszer adagját módosítani kell.

Az Aleron ilyen esetekben egy-két tabletta adagjában alkalmazható két-három nap alatt, de az ilyen kezelést orvosnak kell kiválasztania..

Károsodott májműködés esetén a dózis módosítása nem szükséges.

Mellékhatások

Az Aleront általában a betegek nagyon jól tolerálják. De bizonyos esetekben a belső szervek munkája is megsértheti a szabályokat.

Mellékhatások általában:

  • A szívdobogás érzése
  • Fáradtság, gyengeség, álmosság, fejfájás, szorongás, agresszivitás és görcsök;
  • Májgyulladás.
  • Látás károsodás;
  • Anafilaxiás reakciók, ödéma, bőrkiütés, viszketés.
  • Szájszárazság, émelygés, fájdalom a has különböző részein, a súlygyarapodás hosszantartó használatával.

Ellenjavallatok

Aleron nem írható fel:

  • Ha a gyógyszer egyik összetevőjével szemben egyéni intoleranciát észlelnek;
  • Súlyos veseelégtelenségben szenvedő betegek;
  • Galaktóz intoleranciában, galaktóz és glükóz felszívódásban szenvedő betegek;
  • 6 év alatti gyermekek.

Az adag módosítása szükséges idős és krónikus veseelégtelenségben szenvedő betegek esetén.

A kezelés alatt ki kell zárni az alkoholfogyasztást, és tartózkodnia kell a vezetéstől és a legnagyobb koncentrációt igénylő munkától..

Terhesség

Óvatosan az Aleron-t terhes nők kezelésére és szoptatás idején alkalmazzák..

A gyógyszer biztonságosságát nem vizsgálták a terhesség ideje alatt, ezért a gyógyszert orvosnak kell felírnia, figyelembe véve a magzati fejlődésnek való kitettség kockázatát..

A levocetrizin kiválasztódik az anyatejbe, ezért ideiglenesen el kell utasítania a csecsemő etetését az Aileron alkalmazási ideje alatt..

Overdose

Az Aleron túladagolása intoxikációs jelekkel nyilvánul meg. Felnőtt betegekben ezt súlyos álmosság fejezi ki, gyermekeknél először izgalom és ingerlékenység jelentkezik, melyeket később letargia vált fel..

Ha a gyógyszer túlzott dózisát észlelik, a kezelést gyomormosással kell felírni.

Mosás után enterosorbenst kell bevenni az életkor függvényében, a kezelés többi része a kialakuló tünetektől függ. Nincs specifikus antidotum.

Tárolási feltételek

A gyógyszert napfénytől távol, száraz helyen kell tárolni. A tárolás hőmérséklete nem haladhatja meg a 25 fokot.

Fogalmazás

Egy Aleron tabletta 5 mg levocetiririzint tartalmaz, mint segédanyagokat a gyógyszer előállításához: laktóz-monohidrátot, magnézium-sztearátot, mikrokristályos cellulózt.

Gyártó

Empior Pharmaceuticals Ltd., India.

A különbség az Aleron és Aleron Neo drogok között

Az Aleron Neo gyógyszert az Aleron analógjának tekintik, és a fő hatóanyagot 5 mg mennyiségben tartalmazza..

A gyógyszerrel kapcsolatos utasítások azonban azt jelzik, hogy csak allergiás nátha és idiopátiás csalánkiütés kezelésére alkalmazzák.

Az Simple Aleron alkalmazható allergiás dermatózisok, Quincke ödéma kezelésére is.

Aleron tabletta vélemények

- Aleron véletlenül találkozott kábítószer-kezeléssel. Allergiás vagyok, és amikor meglátogattam, reagáltam a macska bundájára. Orrviszketés, tüsszentés, duzzanat - mindez gyakorlatilag arra kényszerített, hogy elhagyjak a vendégeket, de a barátom elhagyása előtt adtam nekem egy tablettát Aleron-t. Körülbelül 40 perc elteltével állapotom teljesen normalizálódott, mintha semmi sem lenne. Úgy döntöttem, hogy veszek egy csomag tablettát, mert nem ismeretes, hogy a támadás hol fog újra elragadni. ”.

„A lányomnak folyamatosan orrfolyása van a tavasz kezdetével, sok növény allergén.

Mindenféle allergiás gyógyszert kipróbáltunk, és végül Aleronban szálltunk meg.

Ha elkezdi inni előre, akkor túléli a növények virágzási időszakát, gyakorlatilag nincs kifejezett allergiás tünet "..

„Miután három napig antibiotikumokat használtunk, hidegen rózsaszínű és meglehetősen nagy hólyagok jelentek meg a testemben. Az orvos azt mondta, hogy csalánkiütés, törölte az antibiotikumot és felírt Aleront.

A bőrkiütés színét és méretét csak néhány órával a tabletta bevétele után csökkentette. Két napos kezelés után a bőröm teljesen megtisztul. ".

Az analógok

Az Aileron leghíresebb analógjai a következők:

De nem szabad elfelejtenie, hogy az Aleron gyógyszer analógjainak szedése előtt konzultálnia kell egy allergológussal orvosával.

Aleron Neo használati utasítás és leírás

ALERON NEO
A gyógyszer összetétele:
hatóanyag: levocetirizin;
1 tabletta 5 mg levocetirizin-dihidrokloridot tartalmaz
segédanyagok: laktóz, mikrokristályos cellulóz, magnézium-sztearát
héj: Opary® white (hipromellóz, polietilénglikol (PEG 4000), titán-dioxid).
Dózisforma. Filmtabletta.
Ovális, bikonvex tabletta, fehér vagy csaknem fehér színű filmmembránnal bevonva, egyik oldalán "L9CZ", a másikon "5" felirattal..
Farmakológiai csoport. Antihisztaminok szisztémás használatra. A piperazin származékai. PBX kód: R06A E09.
A levocetirizin a cetirizin elforgatható optikai izomerje, a hidroxizin aktív metabolitja, a perifériás H1 receptorok szelektív és erős antagonistája. Az Aleron Neo az adag felében hat a racém cetirizinnel összehasonlítva magas szelektivitása miatt, egy stabilabb és tartósabb kötés kialakulása a H1 receptorral. A gyógyszer jól behatol a bőrbe, és terápiás koncentrációban felhalmozódik benne..
Az Aleron Neo szelektíven blokkolja a perifériás H1 receptorokat anélkül, hogy más, hasonló szerkezetű receptorokat (M-kolinerg, H5-adrenerg receptorok) befolyásolna. Az antihisztamin mellett az Aleron Neo allergiás és gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik: stabilizálja a hízósejt membránokat, elnyomja a gyulladásos citokinek és kemokinek szekrécióját; az eozinofilek adhéziója és kemotaxisa, az adhéziós molekulák expressziója, a bőr trombózisa gátolja az aktiváló tényezőt, a hisztamin, a prostaglandin D2 és a leukotrién IgE-függő szekrécióját akut és krónikus allergiás betegségek.
A levocetirizin gátolja az allergiás reakciókat hideg urticariában, csökkenti a hörgőszűkület a hörgő asztmában. Az Aleron Neo nem gátolja a központi idegrendszert, és nincs kardiotoxikus hatása.
farmakokinetikája.
Orális alkalmazás után a levocetirizin gyorsan felszívódik. A plazmafehérjékhez való kötődés 90%, az eloszlási térfogat 0,41 l / kg. Mivel az Aleron egy neoaktiv metabolit, ezért a májban nem működik az elsődleges metabolizmus alatt. A levocetirizin másodlagos metabolizmusának foka emberben kevesebb, mint az adag 14% -a. A maximális plazmakoncentráció 48 perc alatt érhető el. A biohasznosulás 97,03%.
A citokróm P 450 rendszer NEM vesz részt az anyagcserében. A fő metabolikus útvonalak az oxidáció, glükóz, taurin és glutation hozzáadása merkaptursav képződésével, amely főleg a vizelettel ürül ki (85,4%)..
mentesítési.
Az Aleron Neo felezési ideje a plazmából kb. 7:00, míg a gyógyszer aktivitása a szövetekben 32 órán keresztül megmarad, ezt magyarázza a receptorokkal való stabil kapcsolat.
Jelzések.
- Allergiás rhinitis tüneti kezelése, ideértve az egész évben fellépő allergiás rhinitist is;
- Krónikus idiopátiás urticaria
Ellenjavallatok.
Túlérzékenység a levocetirizinnel, más piperazin-származékokkal, valamint a gyógyszer más összetevőivel szemben, a krónikus veseelégtelenség súlyos formája (kreatinin-clearance)

  • Gyógyszertári referencia
  • Vegye fel velünk a kapcsolatot
  • A csúcsra

Csűrőkormány

Az Aleron olyan gyógyszer, amelynek a célja az allergia tüneteinek kiküszöbölése. A harmadik generációs antihisztaminokra vonatkozik.

Összetétel, kibocsátási forma és analógjai

Az Aleron hatóanyaga a levocetirizin.

A gyógyszer ovális, mindkét oldalán domború, fehér (vagy csaknem fehér) színű tabletta formájában kapható, filmbevonatú és mindkét oldalára gravírozva (egyik oldalán „L9CZ”, a másik oldalon „5”)..

Egy Aleron tabletta 5 mg levocetirizin-dihidrokloridot és segédanyagokat (kukoricakeményítő, mikrokristályos cellulóz, nátrium-keményítő-glikolát, laktóz-monohidrát, magnézium-sztearát stb.) Tartalmaz..

Kartondobozban 1 vagy 3 buborékcsomagolás található, amelyek mindegyike 10 tablettát tartalmaz.

Az alább felsorolt ​​gyógyszerek az Aleron analógjai, de mielőtt egy gyógyszert analógjára cserélnék, mindig konzultáljon orvosával:

Az aileron farmakológiai hatása

Az Aleron tabletta antiallergén, gyulladásgátló és exudatív hatással rendelkezik, kiküszöböli a viszketést és gátolja a hisztamin felszabadulását. A gyógyszer ezt a hatását összekapcsolja azzal a képességgel, hogy blokkolja a perifériás H-t1-hisztamin receptorok és a hízósejt membránok szabályozásával korlátozzák a hisztamin felszabadulását.

Az Aleron-kezelés alatt csökken a gyulladást elősegítő kemokinek és citokinek felszabadulása, gátolják a kemotaxist és az eozinofil adhéziót. A levocetirizin csökkenti a hisztamin, a leukotrién C4 és a prostaglandin D2 IgE-függő szekréciójának mértékét. Ezenkívül gátolják a vérlemezke-aktiváló tényezőt (FAT).

Mint látható, a gyógyszer nagymértékben megkönnyíti a különféle allergiás reakciók lefolyását. Bizonyos (szezonális vagy egyéb) körülmények között profilaktikusan is alkalmazható, amelyek allergiás reakciót válthatnak ki. A gyógyszer hatásos a hörgőasztma rohamainak és a csalánkiütés során. Mivel az Aleron egy harmadik generációs gyógyszer, nem rendelkezik toxikus hatással a szívre és káros hatással a központi idegrendszerre.

A levocetirizin maximális koncentrációja a vérben az alkalmazás után 60 perccel érhető el, a gyógyszer részleges eliminációja 7-10 óra múlva következik be. A gyógyszer teljes mértékben kiválasztódik 96 órán belül.

Az Aileron használati indikációi

Az utasítások szerint az Aileron a következő krónikus és akut allergiás betegségek megelőzésére és kezelésére szolgál:

  • Csalánkiütés (ideértve a krónikus idiopátiát is);
  • Szénanátha;
  • Allergiás kötőhártya-gyulladás és nátha (szezonálisan és egész évben);
  • Quincke ödéma;
  • Allergiás eredetű dermatózisok, égéssel, viszketéssel és kiütésekkel együtt a bőrön és a nyálkahártyákon.

Ellenjavallatok

Az Aleron tabletta ellenjavallt a levocetirizinnel és más piperazin-származékokkal szembeni túlérzékenység esetén. Ne szedje a gyógyszert súlyos veseelégtelenségben szenvedő és dializált betegek számára.

A 6 éves kor alatti gyermekek, a terhesség ideje és a szoptatás szintén ellenjavallt az Aileron alkalmazásával.

Galaktoszémia, laktázhiány és csökkent glükóz-galaktóz felszívódási szindróma esetén tilos ennek a gyógyszernek a használata.

Az Aileron alkalmazásának módja

Az Aleronnak adott utasítások jelzik, hogy a gyógyszert szájon át kell beadni. Az orvos az egyes betegek számára egyedileg határozza meg a dózist és a kezelési időtartamot. Általános szabály, hogy a gyógyszert felírják egy tabletta naponta egyszer. A felnőttek maximális adagja napi 2 tabletta (10 mg).

A kezelés időtartama a betegségtől függ. Például, ha allergiás ágenssel rövid ideig érintkezik, a gyógyszert 7 napig, szénanátha esetén 3-6 hétig veszik be. Ha szükséges, a kezelési idő 6 hónapra meghosszabbodik.

A veseelégtelenségben szenvedő betegek esetében az adag módosítása szükséges. Ha a kreatininből egy perc alatt ürített vérplazma térfogata kevesebb, mint 50 ml, akkor ajánlott az Aleron tablettát felírni 48 óránként egyszer, mutatója kevesebb mint 30 ml / perc - 72 óránként egyszer. Legfeljebb 10 ml / perc kreatinin-clearance mellett nem ajánlott a gyógyszer használata.

Károsodott májfunkciójú betegeknek nem szükséges a dózis módosítása.

Mellékhatások

A gyógyszer szedésekor a lehetséges mellékhatások csekélyek. Az utasítások szerint az Aileron hatással lehet a központi idegrendszerre, amelyet fejfájás, szédülés, álmosság vagy álmatlanság fejez ki..

Kis változások figyelhetők meg a szív- és érrendszeri és emésztőrendszerek részén: tachikardia, fokozott étvágy, hányinger, hányás. Egyéb ritka mellékhatások lehetnek az orrvérzés és látáskárosodás..

Az Aileron túladagolása álmossághoz vagy túladagoláshoz vezet, amelyet álmosság követ. Nagy adagok bevétele után enterosorbensek, gyomormosás és tüneti kezelés szükséges. Nincs specifikus antidotum.

Aleron gyógyszerkölcsönhatások

Az Aleron és a citokróm P450 rendszerhez kapcsolódó metabolizmusának (eritromicin, diazepam, ketokonazol, azitromicin) egyidejű alkalmazásával nem észleltek gyógyszerkölcsönhatást. Ismételt alkalmazás esetén a teofillin bizonyos mértékig csökkenti a levocetirizin clearance-ét.

Kerülni kell az Aleron és a nyugtatók egyidejű alkalmazását. A levocetirizin nem lép kölcsönhatásba az etanollal, és nem fokozza annak hatását..

Tárolási feltételek

Az Aileront száraz helyen, legfeljebb 25 ° C hőmérsékleten, közvetlen napsugárzástól távol tárolhatja. A gyógyszer felhasználhatósági ideje - 2 év.

Talált hibát a szövegben? Válassza ki és nyomja meg a Ctrl + Enter billentyűket.

Aleron - használati útmutató, javallatok, analóg tabletta

Az Aleron a legújabb fejlesztések hatékony antihisztamin. A gyógyszert az allergiák minden formájának szisztémás kezelésére írják elő. Az Aleron tablettát csak indikációk szerint szabad bevenni. Felnőtt betegeknek, valamint hat éves kortól írják fel őket. Az új gyógyszer nem működik altatókként, nem befolyásolja hátrányosan a máj sejtjeit és más belső szerveket, nem befolyásolja a szív működését.

A kibocsátás összetétele és formája

A tabletták összetétele hatóanyagként levocetirizin-dihidrokloridot, valamint kiegészítő komponenseket tartalmaz: laktóz-monohidrát, magnézium-sztearát, kukoricakeményítő, nátrium-keményítő-glikolát (A típusú), mikrokristályos cellulóz, kolloid szilícium-dioxid.

GyártóEmpior Pharmaceuticals Ltd., India.
HatóanyagLevocetrizin-dihidroklorid
Kiadási forma
  • Aleron tabletta, p / o, 5 mg №30 (10x3)
  • Aleron tabletta, PO, 5 mg, 10-es számú (10x1)

Az Aleron antiallergén, gyulladásgátló, antipruritikus, exudatív és antihisztamin tulajdonságokkal rendelkezik. A gyógyszer hatása abban rejlik, hogy blokkolja a perifériás H1-hisztamin receptorokat, és korlátozza a hisztamin felszabadulását az árbocsejt membránok szabályozása miatt.

Jelzés

Az Aleron akkor használható, ha:

  • egész évben és szezonálisan allergiás kötőhártya-gyulladás,
  • szezonális vagy tartós allergiás nátha,
  • ekcéma.

A felhasználásra vonatkozó egyéb indikációk között a következők találhatók:

  • krónikus idiopátiás csalánkiütés,
  • viszkető bőr,
  • allergiás dermatitis,
  • kontakt dermatitis,
  • atópiás dermatitisz
  • Allergiás dermatózisok, égéssel, viszketéssel, bőrkiütéskel és nyálkahártyákkal együtt.

Az allergiás betegségeket szakember allergus kezelheti. Ezenkívül nagyon fontos meghatározni a betegség forrását és megpróbálni minimalizálni az allergénrel való érintkezést. Az érzékenységet speciális tesztekkel kell meghatározni.

A szakértők szerint a kérdéses gyógyszer hatékony a hörgő asztmában és a hideg csalánkiütésben. Sőt, aktív komponense nem gyakorol toxikus hatást a szívre, és nem gátolja a központi idegrendszert.

Használati útmutató

Aleron utasításainak megfelelően a gyógyszert felnőttek és hat évnél idősebb gyermekek kezelésére kell bevenni. A tablettákat szájon át, sok vízzel kell bevenni.

Napi egyszeri tablettát vegyen be szájon át. A felnőttek napi adagja nem haladhatja meg a 2 tablettát (vagy 10 mg). Nyelje le a tablettát rágás nélkül, és sok vizet inni, étkezéstől függetlenül.

Orális alkalmazás esetén a gyógyszer összetevői jól felszívódnak az emésztőrendszerben, az élelmiszer lenyelése nem befolyásolja a levocetirizin felszívódását, azonban kissé meghosszabbíthatja a gyógyszer teljes felszívódásának idejét..

Orális alkalmazás esetén az Aileron biohasznosulása eléri a 100% -ot. A plazmában a maximális koncentrációt egy órával az alkalmazás után meghatározzuk.

A kezelési időtartam a betegség jellegétől függ, általában rövid ideig tartó érintkezésben egy allergéntel, a gyógyszert ajánlott 7 napon belül bevenni, szénanátha 3-6 hétig. Szükség esetén a kezelési idő 6 hónapra meghosszabbítható.

Ellenjavallatok

Lehetetlen az aileron kezelésére ilyen betegségek és állapotok esetén:

  • magas fokú érzékenység a gyógyszer komponenseivel és a piperazin-származékokkal szemben;
  • súlyos veseelégtelenség;
  • galaktóz intolerancia, csökkent galaktóz és glükóz felszívódás;
  • életkor 6 év.

Az utasítások szerint az Aleron nem szedhető egyidejűleg nyugtatókkal.

Fontos! Számos betegfelmérés azt sugallja, hogy Aleron és Aleron neo 5 mg-os dózisban. rosszul tolerálható terhesség és szoptatás alatt. Ezért ezeket a betegcsoportokat körültekintően kell felírni..

A gyógyszer biztonságosságát nem vizsgálták a terhesség ideje alatt, ezért a gyógyszert orvosnak kell felírnia, figyelembe véve a magzati fejlődésnek való kitettség kockázatát..

Mellékhatások a testre

Általános szabály, hogy az Aleront nagyon könnyen tolerálják a betegek, azonban bizonyos esetekben mellékhatások fordulhatnak elő..

Mellékhatások általában:

  1. A szívdobogás érzése
  2. Fáradtság, gyengeség, álmosság, fejfájás, szorongás, agresszivitás és görcsök;
  3. Májgyulladás.
  4. Látás károsodás;
  5. Anafilaxiás reakciók, ödéma, bőrkiütés, viszketés.
  6. Szájszárazság, émelygés, fájdalom a has különböző részein, a megnövekedett testtömeg hosszantartó használatával.

Overdose

Az Aleron gyógyszer túladagolása fokozott álmosságot vagy túladagolást eredményezhet. Jelenleg nincs specifikus antidotum, és túladagolás esetén gyomormosás, tüneti kezelés és enterosorbens ajánlott..

A gyógyszerhez mellékelt utasítások tájékoztatják, hogy veseelégtelenségben diagnosztizált emberek esetén az adagot módosítani kell. Károsodott májműködés esetén ugyanazt az adagolási módot alkalmazzák, mint a hétköznapi embereknél.

Napi maximális adag 2 tabletta (10 mg)

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel

Az Aileron és más gyógyszerek közötti kölcsönhatásokról nem végeztek vizsgálatokat. Az alkohol, a triciklusos antidepresszánsok (például amitriptilin), a gyógyszerek (például morfin, kodein), a benzodiazepin (például diazepam), a szedáló antihisztaminok (például klórfeniramin) egyidejű használata álmossághoz vezethet..

A tabletták felhasználhatósági ideje

Tárolja száraz, sötét helyen, legfeljebb 25 ° C hőmérsékleten. Tartsa Aleront gyermekektől elzárva - 2 éves korig.

Az analógok

Vannak hatékony helyettesítői az Aleron tablettáknak. Ezen gyógyszerek ára szinte azonos, ráadásul ugyanolyan hatékonyak.

Az Aileron analógjai a következők:

  • Aileron Neo, Gletset,
  • Alerzin, Xizal,
  • Ceser, Tsetrilev stb..

Egy gyógyszercsoporthoz kapcsolódó analóg gyógyszerek:

  • Alerza,
  • Allertec,
  • Zirtek,
  • Zodak,
  • Letizen,
  • Parlazin,
  • cetirizin,
  • Cetirinax,
  • Cetrin,
  • A cetirizin-Teva,
  • Zetrinal,
  • Zinzet,
  • A cetirizin-OBL.

Ezeknek a szereknek hasonló hatása van, azonban a meglévő alkalmazásuk ellenjavallata csak a kezelőorvos engedélyével javasolja felhasználását..

Árak gyógyszertárakban

Az ár 80 és 290 rubel között mozog. A költség a régiótól és a szállítástól is függ, ha az online áruházban megrendelik.

Vélemények az aileronról

Az "Aleron" gyógyszer nem túl népszerű gyógyszer. Ezért a vélemények rendkívül ritkák. A rendelkezésre álló anyagokból nyugodtan megállapíthatjuk, hogy ez a gyógyszer teljes mértékben megfelel a feladatnak. Az egyetlen adag tabletta lehetővé teszi az allergiával kapcsolatos összes tünet gyors és hatékony eltávolítását.

Aleron neo - használati utasítás, analógok, összetétele, javallatok

A gyógyszerről:

Antihisztamin szisztémás alkalmazásra.

Javallatok és adagolás:

Szezonális és évelő allergiás kötőhártya-gyulladás, szezonális és tartósan fennálló allergiás nátha, ekcéma, krónikus idiopátiás urticaria, allergiás dermatitisz, bőrviszketés, kontakt dermatitis, atópiás dermatitisz, bőrgyulladásos dermatózisok komplex kezelésében (krónikus ekcéma, allergiás allergiás kontaktallergia), allergiák, allergia drogokra és más allergénekre (pollen, állati szőr, por).

A fertőző allergiás hörgő asztma komplex kezelésében.

Angioneurotikus ödéma. Komplex terápia olyan gyógyszerekkel, amelyeknek magas az allergiás kockázata (antibiotikumok, oltások, szérumok).

A gyógyszert felnőttek és 6 évesnél idősebb gyermekek kezelésére használják. A gyógyszert szájon át kell bevenni megfelelő mennyiségű vízzel. A gyógyszer dózisát és a kezelési időtartamát a kezelő orvos az egyes betegekre külön-külön határozza meg.

Általában 1 tablettát írnak fel a gyógyszerből, naponta egyszer.

Felnőtteknél a gyógyszer maximális adagja 10 mg (2 tabletta) naponta.

A kezelési időtartam a betegség jellegétől függ, általában rövid ideig tartó érintkezésben egy allergéntel, a gyógyszert ajánlott 7 napon belül bevenni, szénanátha 3-6 hétig. Szükség esetén a kezelési idő 6 hónapra meghosszabbítható.

Veseelégtelenségben szenvedő betegeknek a dózist módosítani kell. Tehát, ha a kreatinin-clearance kisebb, mint 50 ml / perc, javasoljuk, hogy írjon fel egy gyógyszertablettát 48 óránként egyszer, kreatinin-clearance-nél kevesebb mint 30 ml / perc - 1 tablettát a gyógyszerből, 72 óránként egyszer. Károsodott vesefunkciójú és 10 ml / percnél kisebb kreatinin-clearance-es betegeknek nem javasolt az Aleron felírása.

A károsodott májfunkciójú betegeknek történő felíráskor a dózis módosítása nem szükséges.

túladagolás:

A betegek túlzott dózisának bevételekor az álmosság vagy túladagolás kialakulását figyelték meg, amelyet az álmosság váltott fel.

Nincs specifikus antidotum. Túladagolás esetén a gyomormosás, az enterosorbens beadása és a tüneti kezelés javasolt.

A hemodialízis és a peritoneális dialízis nem hatékony.

Mellékhatások:

A gyógyszert a betegek általában jól tolerálják, azonban egyes esetekben ezeket a mellékhatásokat a levocetirizin alkalmazásakor észlelték:

A központi idegrendszertől: szédülés, fejfájás, fáradtság, álmatlanság, álmosság

Az emésztőrendszerből: hányinger, hányás, szájszárazság, megnövekedett étvágy, fájdalom az epigasztrikus régióban, a májfunkciós tesztek változásai

Egyéb: tachikardia, látáskárosodás, orrvérzés

A levocetirizinnel szemben túlérzékeny betegeknél a gyógyszer használata bőrviszketés, kiütés, csalánkiütés, anafilaxia, Quincke ödéma és légszomj kialakulását mutatta ki..

Ellenjavallatok:

Megnövelt egyéni érzékenység a gyógyszer és a piperazin-származékok összetevőivel szemben

Súlyos veseelégtelenség (kreatinin-clearance kisebb, mint 10 ml / perc);

Galaktóz intolerancia, csökkent glükóz és galaktóz felszívódás

Gyermekek életkora 6 éves korig (ehhez az adagolási formahoz)

A gyógyszert óvatosan írják elő terhesség és szoptatás ideje alatt.

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel és alkohollal:

Nem találtunk interakciót a levocetirizin és a citokróm P450 rendszerrel társult gyógyszerek (ketokonazol, eritromicin, azitromicin, diazepám) egyidejű alkalmazásával, azonban a többszörös felhasználású teofillin kissé csökkentheti a levócetirizin clearance-ét..

Az Aleron gyógyszer és nyugtatók egyidejű alkalmazása nem javasolt..

A levocetirizin egyidejű használata nem javítja az etanol hatását.

Összetétel és tulajdonságok:

Hatóanyag: levocetirizin;

1 tabletta 5 mg levocetirizin-dihidrokloridot tartalmaz;

segédanyagok: laktóz, mikrokristályos cellulóz, magnézium-sztearát;

héj: Opadry ® fehér - hipromellóz, titán-dioxid (E 171), polietilénglikol (PEG 400).

Az Aleron hatóanyagot a levocetirizint, a cetirizin R-enantiomerjét tartalmazza, amely a hidroxizin aktív származéka. Az Aleron antiallergén, antipruritikus, gyulladásgátló és exudatív hatással rendelkezik. Ezen felül a gyógyszernek kifejezett antihisztamin hatása van. A gyógyszer hatásmechanizmusa összefügg azzal a képességgel, hogy blokkolja a perifériás H1-hisztamin receptorokat, és gátolja a hisztamin felszabadulását az árbocsejt-membránok stabilizálása miatt. A levocetirizin nagy szelektivitással rendelkezik a H1-hisztamin receptorok iránt, kifejezett blokkoló hatásuk van rájuk, a gyógyszer nem befolyásolja az M-kolinerg és szerotonin receptorokat, valamint az adrenerg receptorokat (amelyek szerkezete közel áll a H1-hisztamin receptorokhoz). Meg kell jegyezni, hogy a levocetirizin terápiás hatásának eléréséhez a felét annyit kell használni, mint a cetirizint, ennek oka az a tény, hogy a levocetirizin stabilabb kapcsolatot képes kialakítani a receptorokkal. A gyógyszer alkalmazásakor csökkent a proinflammatorikus citokinek és kemokinek felszabadulása, a kemotaxis és az eozinofil adhézió gátlása, valamint az adhéziós molekulák expressziója. A levocetirizin elősegíti a hisztamin, a leukotrién C4 és a prosztaglandin D2 IgE-függő szekréciójának csökkentését, emellett a gyógyszer gátolja a bőr trombocita-aktiváló faktorát. A test ilyen változásai miatt a levocetirizin megkönnyíti a különféle allergiás reakciók (beleértve az allergiás rhinitist) lefolyását, és szezonális allergiák esetén megelőző intézkedésként alkalmazható az allergiás reakciók kialakulásának megelőzésére. Megállapítottuk a gyógyszer hatékonyságát is hideg urticaria és hörgő asztma rohamok esetén. A korábbi generációk antiallergikus gyógyszereivel ellentétben a levocetirizinnek nincs depressziós hatása a központi idegrendszerre. A levocetirizinnek nincs toxikus hatása a szívre..

Filmtabletta.

Tárolja száraz, sötét helyen, legfeljebb 25 ° C-on.